Mega Center, Kocatepe Mah. Gümrük İskele Cd. C1 Blok N: 4/C Bayrampaşa-İstanbul

Kuruyemiş

KURUYEMİŞ

Kuruyemiş,

kararında tüketildiğinde oldukça faydalı besin türlerinden biridir. Kuruyemiş ler lezzeti ile damaklarımızda bıraktığı eşssiz tadının yanı sıra en heyecanlı anlarımızda, mutlu olduğumuz zamanlarda bize eşlik eder. Kına geceleri, düğünler, arkadaş sohbetleri, spor müsabakaları izlenirken çoğunlukla yanımızda bulunur. Kuruyemişler çiğ ya da kavrulmuş olarak tüketilebilir. Ayrıca tatlı ve pasta yapımında da sıkça kullanılmaktadır.

KURUYEMİŞ ÇEŞİTLERİ

O ldukça fazla kuruyemiş çeşidi vardır. Ancak ilk akla gelen kuruyemiş çeşitlerinden bahsetmek gerekirse Fındık, Antep Fıstık, Siirt Fıstık, Badem, Ceviz, Çekirdek sıkça tüketilen çerez çeşitlerindendir. Özellikle Fındık, ülkemizde Karadeniz bölgesinde bolca yetişen bir kuruyemiş çeşididir. Kabuklu Fındık, Fındık içi, Kırık Fındık, Kavrulmuş veya çiğ fındık olarak sınıflandırabiliriz. Kırık fındık genelde tatlı ve pasta yapımında tercih edilmektedir. Ülkemizde çok sevilen bir başka kuruyemiş ise Antep ve Siirt fıstıklarıdır. Bu iki fıstık türünün de kendine has özellikleri vardır. Adlarını yetiştikleri illerden almıştır. Aralarındaki en büyük fark Siirt fıstığının limon tuzu ile kavrulmasıdır. Bunun yanı sıra Siirt fıstığı, Antep fıstığına göre daha büyük ve ağzı daha açıktır. Lezzet olarak limon tuzu ile kavrulduğundan dolayı Siirt fıstığı Antep fıstığına göre daha ekşimsi bir tada sahiptir. Sağlığımıza faydaları açısından üzerinde çok şey yazılmış, haber yapılmış kuruyemiş çeşitlerinden biridir ceviz. Ceviz, ülkemizde her bölgede yetişebilmektedir. Yoğun olarak Ege bölgesini söyleyebiliriz. Beyne ve hafızaya çok iyi geldiği tartışılmaktadır. Bazı kaynaklarda şeklinin insan beynine benzemesi de bu yönde bir işaret olarak kabul edilmektedir. İlerleyen zamanlarda kuruyemişin sağlığa faydaları ve kuruyemişin besin değerleri ile ilgili detaylı yazılarımız olacaktır. Sırada çiğ ve kavrulmuş olarak sevilen tüketilen Badem var. Badem ağacı Gülgiller familyasındandır. Yoğun olarak İran ve Afganistan’da yetişir. Amerika’da da sıkça yetiştirildiği bilinmektedir. Badem gelişme aşamasında “Çağla” olarak adlandırılır. Yaz aylarının sonlarına doğru kabuk içerisinde bir ucu sivri diğer ucu yassı bir meyve halini alır. Bu meyveye iç badem ismi verilir. Badem, acı badem ve tatlı badem olarak ikiye ayrılır. Kurutularak çerez olarak tüketilir. Ülkemizde belkide en çok tüketilen kuruyemişlerden biri de çekirdektir. Çekirdek, ay çiçeği bitkisindne üretilir. Ülkemizde Marmara bölgesinde yoğun olarak yetişmektedir. Bu bölgelerin yanı sıra, Orta Karadeniz, İç Anadolu ve Ege bölgelerinde de yetişmektedir. Ayçiçeği bitkisi, papatyagiller familyasındadır. Çekirdeğin stresi azalttığı yönünde bilgiler yer almaktadır. Bu sebeple spor müsabakası izleyenlerin sıkça tükettiği tespit edilmiştir. Arkadaş sohbetlerinin vazgeçilmez kuruyemişlerindendir.

Kuru Yemişler

Ülkemizde sıklıkla tüketilen en önemli gıda ürünlerinden birisi olan kuru yemişler, hem sağlığımıza olan olumlu etkileri hem de lezzetleri nedeniyle tüketicilerin sürekli satın aldığı ürünlerdir. ANTİK KURUYEMİŞ olarak bizler de sizlere karışık kuru yemişten fındığa, antep fıstığından kajuya, bademden cevize kadar birçok ürünü taze ve uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Çoğumuz çocukluğumuzdan beri ceplerimize kuru yemiş doldurup yemeyi çok severiz. Özellikle bu yemişler arasında bazıları vardır ki tadına doyum olmaz. Favorimiz olan bu özel lezzetlerin hepsini bir araya getirip karışık kuru yemiş olarak tüketmek de çok hoşumuza gider. Perakende satış konusunda çalışmalara imza atan firmamız aynı zamanda toptan kuru yemiş  satın almanıza da olanak tanıyor. Dilerseniz kendinizi, dilerseniz sevdiklerinizi, dilerseniz de çocuğunuzu şımartmak istiyorsanız bu harika sağlık deposu kuru yemişleri mutlaka denemelisiniz.

SAĞLIK DEPOSU ÜRÜNLER

Kuru yemiş çeşitleri, özellikle sağlığımıza olan olumlu faydaları nedeniyle dikkat çekmektedir. Her bir ürün çeşidi, vücudumuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırmakta, daha zinde ve güçlü olmamıza olanak tanımaktadır. Her gün 1 avuç kuru yemiş yediğimiz zaman, vücudumuzun gün boyunca ihtiyaç duyduğu enerjiyi de kolaylıkla sağlamış oluruz. Kuru yemişler genellikle protein kaynağı olarak da kabul edilmektedir. Bu nedenle hayvansal ürünlerden uzak duran vegan ve vejetaryen bireylerle spor yapan bireylere şiddetle önerilmektedir. Eğer sizler de yoğun bir antrenman programı izliyor ya da güç sarf edecek bir işte çalışıyorsanız ürünlerimizden satın alarak her gün 1 avuç kuru yemiş yemelisiniz.

Peki fındıkantep fıstığıkajucevizleblebibademmısırkabak çekirdeği, yer fıstığı, ay çekirdeği gibi kuru yemişler sağlığa ne gibi katkılar sunuyor.

  • Kuru yemişler zihinsel faaliyetlerimizin daha iyi çalışmasını sağlar
  • Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminlerin kazanılmasına olanak tanır
  • Kendimizi daha enerjik hissetmemizi sağlar
  • Bazı rahatsızlıkların tedavisine katkı sunar
  • Özellikle spor yapan bireyler için faydalıdır
  • Vegan ve vejetaryenlerin alması gereken protein miktarını almalarını sağlar
  • Tok tutar
  • Leblebi gibi bazı kuru yemişler, doğru kullanıldığı zaman kilo vermeye yardımcı olur
  • Düşük kan şekerini düzenlemektedir
  • Lifli bir yapısı vardır, vücuda fayda sağlar

KURU YEMİŞ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Kuru yemişler yukarıdaki saydığımız faydalardan ötürü çok önemlidir. Bununla beraber diyet yaparken ya da sağlıklı beslenirken kuru yemişlerden mutlaka yararlanmak gerekmektedir. Özellikle ofis çalışanıysanız ara öğün olarak abur cubur tüketmek yerine faydalı kuru yemiş tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kuru yemişleri sabahları kahvaltıda öylece ya da mısır gevrekleriniz ve yulaflarınızla tüketebilirsiniz. Bununla beraber salatalarınıza ve tatlılarınıza da enerji ve sağlık katmanızı mümkün kılar.

TOPTAN KURU YEMİŞ

ANTİK KURUYEMİŞ olarak ANTİK markamız adı altında toptan kuru yemiş satışı yapıyoruz. Kuruyemiş paketleri olarak satışa sunduğumuz ürünlerde ise dilediğiniz karışık kuru yemişten bulunmaktadır. Toptan kuru yemişleri konferans, seminer, toplantı gibi birçok etkinlikte misafirlere sunmak için de kullanabilirsiniz. Bu gibi ürünler sayesinde misafirler hem tok kalır hem de dikkatlerini toplayarak toplantılara kaliteli katılım sağlayabilirler. Firmamızla tanışınız, Bu sayede uygun fiyatlarla taze kuru yemişler sayesinde müşterilerinizi memnun edebilirsiniz.

Eğer sizler de kaliteli, taze, sağlıklı ve uygun fiyatlı kuru yemiş çeşitleri istiyorsanız ANTİK KURUYEMİŞ her zaman yanınızda. Kurulduğu günden bu zamana müşteri memnuniyetine önem veren firmamız sizlere en iyi ürünleri sunuyor.

Summary
Kuruyemiş
Article Name
Kuruyemiş
Description
Kuruyemiş, kararında tüketildiğinde oldukça faydalı besin türlerinden biridir. Kuruyemiş ler lezzeti ile damaklarımızda bıraktığı eşssiz tadının yanı sıra en heyecanlı anlarımızda, mutlu olduğumuz zamanlarda bize eşlik eder. Kına geceleri, düğünler, arkadaş sohbetleri, spor müsabakaları izlenirken çoğunlukla yanımızda bulunur. Kuruyemişler çiğ ya da kavrulmuş olarak tüketilebilir. Ayrıca tatlı ve pasta yapımında da sıkça kullanılmaktadır.
Author
Publisher Name
https://www.antikkuruyemis.com.tr/
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antik Kuruyemiş

Hızlı İletişim Formu